עוד סיפורים עם כנפיים

ספר ההמשך ל"סיפורים עם כנפיים" מאת אשכר ארבליך בריפמן
OD KNAFAIM

טייגה וטונדרה הן שתי אחיות קשישות שמתגוררות יחד. ביום סוער מתדפקים על דלתן שלושה ילדים רטובים שמחפשים מחסה מהגשם, בנג'י, פיפי ובולי. כשהילדים מבקשים טלפון כדי להתקשר הביתה, מתברר שלקשישות אין טלפון והן גם אינן מחוברות לרשת החשמל. נקשרת שיחה, והקשישות מספרות שהן פיות לשעבר. הן מספרות להם שכשפיות מגיעות לגיל מסויים הן זכאיות לבחור אך ימשיכו את חייהן. חלק בוחרות להישאר פיות ולהמשיך להתגורר ביערות, ואחרות בוחרות לוותר על חיי הקסם הסוערים לטובת חיים שקטים ונוחים. אלה שבוחרות להפסיק להיות פיות מאבדות את כנפיהן, גדלות לגודל אנושי, ועוברות להתגורר בקרב בני האדם.

באותו ערב מספרות טייגה וטונדרה לילדים את אחד מסיפור ההרפתקאות שלהן. נוצר קשר ידידותי בין הפיות לשעבר לילדים, והם מגיעים לבקר אותן מדי פעם. בכל ביקור כזה הן מספרות להם הרפתקה נוספת מעברן.

הקשר הידידותי נמשך גם בספר ההמשך, "עוד סיפורים עם כנפיים". טייגה וטונדרה ממשיכות לספר לילדים  סיפורי הרפתקאות מעברן, והילדים גם מכירים פיה לשעבר נוספת ששמה פרריה, וגם היא מוסיפה מסיפוריה. הסיפורים קשורים לתופעות טבע ולמקומות מעניינים בעולם, הפיות לשעבר מספרות עליהם מנקודת המבט של עולם הפיות. לפי סיפוריהן פיות ויצורי קסם קשורים להיווצרותם של מקומות אלה. בין היתר הן מספרות על מפרץ הדרקון שבוויטנאם, מעגלי הפיות בנמיביה, איסלנד, אי הנחשים בברזיל, ציפור הרעם, הים המנצנץ, סופת טייפון מפורסמת, נהר האמזונס, דרקונים, ויקינגים, טרולים, ועוד.  

לצד הסיפור שמספרות הפיות מובא גם המידע הגיאוגרפי וההיסטורי המוכר לנו, בני האדם. המידע מובא מפיו של בולי, אחד הילדים. בולי אינו מאמין בקסמים, הוא מאמין במדע, בהיסטוריה ובטכנולוגיה. לדוגמה: לפי סיפוריהן של הפיות לשעבר האי איסלנד הוקם על ידי פיות ויצורי קסם, ואילו בולי אומר שאיסלנד נוצרה לאחר שהיבשת הקדומה פנגיאה התפצלה.

הסיפורים של הפיות שופעי דימיון וקסם ובצד זה הם מעשירים את הידע הכללי של הקוראים במידע על שלל תופעות גיאוגרפיות ותופעות טבע מרחבי העולם. בכל הסיפורים שזורים ערכים של עזרה הדדית, שמירה על הטבע, וכבוד לכל יצור חי באשר הוא, בין אם הוא אדם, בעל חיים או יצור קסם.

הסיפורים כתובים בשפה עשירה ורהוטה.  הטקסט מודפס באותיות גדולות וברורות ומנוקד. כל אלה הופכים את הספר לנוח ונעים מאוד לקריאה. ילדים בכיתות הצעירות של בית הספר ייהנו ממנו מאוד מ"עוד סיפורים עם כנפיים". הספר גם מתאים להקראה בהמשכים לילדים צעירים יותר, פרק אחד, סיפור אחד, בכל פעם. אפשר גם לפני השינה, כי כל הסיפורים מסתיימים בסוף טוב.

כתבה: אשכר ארבליך-בריפמן, אייר: רמי טל. הוצאת דני ספרים.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
admin

admin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מה זה?! יש בך שלד!

התלהבתי מהספר "נא לא ללקק את הספר הזה" ושמחתי מאוד לגלות שמחבריו, עידן בן ברק וג'וליאן פרוסט, יצרו ספר חדש. שמו של הספר החדש הוא